KOBLENZ OBRONILI PUCHAR MAZOVIA CUP

           W ubiegły weekend (25 i 26 maja), w hali Arena Legionowo odbyła się trzecia edycja międzynarodowego Turnieju "Mazovia Cup". Na zawody przyjechał doborowy skład drużyn: The Mambas z Francji, Koblenz Speedos z Niemiec, Kadra "B" Reprezentacji Polski, Mistrz Polski 2012 – Balian Team, drużyna z Rzeszowa, no i oczywiście "nasi" Czterej Królowie. Oprócz tego turniej dostał najlepszą obsadę sędziowską w Polsce, opiekę medyczną, masażystów z Carolina Medical Center, energetyki prosto od RedBulla, cheerleadertki z grupy BellArto, a wszystko to przy pełnych trybunach, zagrzewanych do dopingu przez komentatora Krzysztofa Głombowicza i z transmisją na żywo w internecie. Wszystko, czego wymagać można od międzynarodowego turnieju tej klasy i jeszcze więcej!  Dwa lata temu, organizując pierwszą “Mazovię” nie przypuszczaliśmy, że turniej nabierze takich rozmiarów i zdobędzie tak wielką renomę. Doskonale oddaje to komentarz francuskiego trenera, który zapytany, z jakim turniejem mogą porównać “Mazovię” odpowiedział krótko: "World Championship".

        Dodatkowych emocji dostarczył przyjaciel i stały gość turnieju – kierowca driftowy Bartek Ostałowski. Każdy chciał wziąć udział w jeździe próbnej rajdowym Skyline'em w przerwie między meczami, na parkingu przed legionowską Areną. Pokaz Bartka spodobał się zarówno publiczności, jak i rugbystom tak bardzo, że prawie zapomnieli o toczących się rozgrywkach.

           Zawody stały na bardzo wysokim poziomie sportowym i do końca trudno było wskazać faworyta. W wielkim finale ostatecznie zmierzyli się gospodarze z mistrzami z zeszłego roku, drużyną z Koblenz. Niestety mimo gorącego dopingu publiczności dla Fourkingsów nasi zachodni sąsiedzi nie pozwolili sobie wydrzeć zwycięstwa i obronili puchar „Mazovii”. 

        Tegoroczna edycja turnieju przyciągnęła tym razem wiele mediów. We wtorkowy poranek zaproszenie do studia TVP INFO dostali organizatorzy i trener naszej drużyny (link do materiału), a już niebawem w „Dzień Dobry TVN” wyemitowany zostanie reportaż o zawodach.

        Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, bez których zorganizowanie tegorocznego turnieju nie byłoby możliwe: Dyrektorowi MOSiR Legionowo za udostępnienie hali, INTER CARS i SKF za wsparcie finansowe. Dziękujemy także wolontariuszom i obsłudze, których zaangażowanie i ciężka praca przyczyniły się do tego sukcesu.

   Z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję, a tymczasem zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tegorocznej imprezy:

   FOTO AGATY ETMANOWICZ                 FOTO MONIKI JABŁKOWSKIEJ            FOTO RAFAŁA CHOJNACKIEGO

Wszystkich zainteresowanych współpracą organizacji kolejnego turnieju Mazovia Cup zapraszamy do kontaktu