Klub Sportowy "Four Kings Warszawa"

Klub sportowy działający w Stowarzyszeniu to jeden z najstarszych, największy i najbardziej utytułowany klub rugby w Polsce. Jest on bliźniaczym odzwierciedleniem oraz kontynuacją drużyny „FOUR KINGS”, która powstała w 1998 roku i działała pod patronatem Fundacji Aktywnej Rehabilitacji. Nazwa drużyny wzięła się z gry karcianej, a polskie tłumaczenie idealnie do nas pasuje, gdyż warszawscy królowie od lat rządzą na rugbowych parkietach.  W chwili obecnej Klub liczy 24 zawodników/czek, w tym reprezentantów Polski - uczestników ME’2009, 2011, 2013, 2015, 2017 oraz MŚ’ 2010 i 2018. W Polskiej Lidze Rugby rywalizują dwie nasze drużyny, z których główna regularnie walczy o tytuł Mistrza Polski. Drugi  skład powstał by wszyscy nasi zawodnicy mieli możliwość uczestniczyć rywalizacji turniejowej. Od wielu lat Klub Four Kings Warszawa jest też niekwestionowanym Mistrzem Polski w formule Low Point (dla zawodników niskopunktowych od 0,5 do 1,5 pkt.) w tej formule odnosi też sukcesy na arenie międzynarodowej.

Od 2022 roku w klubie powstała nowa drużyna w formule WR-5'S czyli odmianie dla wszystkich rodzajów niepełnosprawności której celem jest promocja i popularyzacja Rugby na Wózkach oraz pozyskiwanie nowych zawodników. W dwóch odbytych do tejpory sezonach rozgrywkowych nasza drużyna WR-5'S wywalczyła dwukrotnie tytuł Wicemistrza Polski.

Od 13 października wspólnie z Klubem "Balian" z Pniew jesteśmy rekordzistami z wpisem do Księgi Rekordów Guinnessa w długości gry rugby na wózkach - czas 25 godz. 1 min.

Chętnie powitamy na naszych treningach osoby po urazie rdzenia kręgowego chcące spróbować sportowych wrażeń do odbycia jednego treningu, a gwarantujemy, że pozostaniecie z nami na dłużej. Zapraszamy też wolontariuszy chętnych pomóc nam w treningach oraz studentów chcących odbyć praktykę.