Klub Sportowy "Four Kings Warszawa"

 

Klub sportowy działający w Stowarzyszeniu to jeden z najstarszych, największy i najbardziej utytułowany klub rugby w Polsce. Jest on bliźniaczym odzwierciedleniem oraz kontynuacją drużyny „FOUR KINGS”, która powstała w 1998 roku i działała pod patronatem Fundacji Aktywnej Rehabilitacji. Nazwa drużyny wzięła się z gry karcianej, a polskie tłumaczenie idealnie do nas pasuje, gdyż warszawscy królowie od lat rządzą na rugbowych parkietach.  W chwili obecnej Klub liczy 16 zawodników, w tym troje reprezentantów Polski - uczestników ME’2009, 2011, 2013, 2015, 2017 oraz MŚ’ 2010. W Polskiej Lidze Rugby rywalizują dwie nasze drużyny, z których główna regularnie walczy o tytuł Mistrza Polski. Drugi  skład powstał by wszyscy nasi zawodnicy mieli możliwość uczestniczyć rywalizacji turniejowej. Od wielu lat Klub Four Kings Warszawa jest też niekwestionowanym Mistrzem Polski w formule Low Point (dla zawodników niskopunktowych od 0,5 do 1,5 pkt.).

Trenerem klubu jest były zawodnik rugby na wózkach, wieloletni reprezentant Polski z ogromnym doświadczeniem na arenie międzynarodowej – Bartosz Zielski.  

Od 13 października wspólnie z Klubem "Balian" z Pniew jesteśmy rekordzistami z wpisem do Księgi Rekordów Guinnessa w długości gry rugby na wózkach - czas 25 godz. 1 min.

Chętnie powitamy na naszych treningach osoby po urazie rdzenia kręgowego chcące spróbować sportowych wrażeń do odbycia jednego treningu, a gwarantujemy, że pozostaniecie z nami na dłużej. Zapraszamy też wolontariuszy chętnych pomóc nam w treningach oraz studentów chcących odbyć praktykę.